رئیس شورای فضای مجازی فارس به پاس تلاش‌های رسانه‌ای مبارزه با کرونا انجام داد؛ تقدیر از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز

نه تنها رسانه‌ها بلکه مسئولین و مردم نیز باید بدانند تنها مرجع اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی بیماری کرونا در فارس، پایگاه‌های اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به آدرس www.sums.ac.ir و یا www.corona.sums.ac.ir می‌باشد و هرگونه اظهارنظری خارج از این دو پایگاه رسمی به هیچ‌وجه قابل قبول نیست و نباید به آن توجه کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در دیدار با دکتر سید روح‌الله حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از تلاشهای موثر روابط عمومی در راستای اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی در زمینه بیماری کرونا تقدیر کرد.
صابر سهرابی در این دیدار گفت: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه بیماری کرونا توانسته است با اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی نقش موثری در کاهش ابتلا به کرونا داشته و شایسته تقدیر است.
سهرابی ادامه داد: در بحران بوجود آمده با توجه به دستورات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری، مبنی بر هماهنگی و همکاری همه دستگاه‌ها و مردم با وزارت بهداشت و نمایندگان آن‌ها در استان‌ها و شهرستان‌ها، از همه رسانه‌ها می‌خواهم تا در کنار مجموعه زحمتکش حافظان سلامت، اطلاعات و اخبار خود را پیش از انتشار به تأیید روابط عمومی علوم پزشکی شیراز برسانند، تا از تشویش و بهم‌ریختگی اجتماعی که از تناقضات و چندصدایی در رسانه‌ها نشأت می‌گیرد کاسته شود.
دبیر شورای اطلاع‌رسانی فارس افزود: نه تنها رسانه‌ها بلکه مسئولین و مردم نیز باید بدانند تنها مرجع اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی بیماری کرونا در فارس، پایگاه‌های اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به آدرس www.sums.ac.ir و یا www.corona.sums.ac.ir می‌باشد و هرگونه اظهارنظری خارج از این دو پایگاه رسمی به هیچ‌وجه قابل قبول نیست و نباید به آن توجه کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بیان داشت: رسانه‌ها و کسانی که بخواهند اخبار و اطلاعات حوزه مقابله با بیماری کرونا را بدون تأیید محتوا ازسوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منتشر نمایند برخورد قانونی خواهد شد.
دکتر سید روح‌الله حسینی رییس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم ضمن تشکر از همکاری خوب و همدلی موجود در امر آگاهسازی گفت :متاسفانه شاهد برخی اظهار نظرها و پخش مطالب توسط افراد غیر مرتبط با حوزه تخصصی هستیم که این نوع اقدامات می تواند در مبارزه منسجم با کرونا تاثیر منفی داشته باشد.
وی از رسانه ها و دبیرخانه شورای فضای بعنوان شریک رسانه ای و همکار در طرح مقابله با کرونا یاد کرد و افزود امیداست انشاالله با ریشه کنی بیماری در کشور، جشن همدلی و اراده ملت رابرگزار نماییم.
حسینی گفت :در این ایام سخت، کادر درمانی، بهداشتی، پرستاران و پزشکان تلاش بی وقفه خودرا در جهت مقابله با بیماری مصروف داشته و بعنوان تلاشگران عرصه سلامت، مدال افتخار برای ایران اسلامی هستند.
در پایان این دیدار صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و دبیر شورای اطلاع‌رسانی و رئیس شورای فضای مجازی فارس با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از زحمات و تلاش‌های روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در امر اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مردم در بحران بیماری کرونا تقدیر کرد و به نمایندگی از اقشار فرهیخته حوزه فرهنگ و ادب به این عزیزان خداقوت گفت.
  نظرات