اطلاعیه شماره سه | دعوت از تولیدکنندگان محتوا

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
  • دسته بندی : اطلاعیه ها
  • نظرات : ۰

با توجه به گسترش  ویروس کرونا در مناطق مختلف  کشور منجمله استان فارس، برخی از کاربران فضای مجازی، با انتشار اخبار غیرواقعی از حوزه سلامت، باعث ایجاد رعب و وحشت در بین هموطنان شده اند .

بدینوسیله به استحضار هموطنان ارجمند می رساند تنها مرجع  اعلام توصیه های بهداشتی و اخبار مرتبط با بیماری کرونا ویروس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به آدرس sums.ac.ir است و  رسانه ملی ، خبرگزاری های رسمی نیز  به شهروندان اطلاع رسانی میکنند.

انتظار می رود که هم استانی های ارجمند ، برای پیشگیری از هرگونه ابتلا به بیماری های واگیر به ویژه ویروس کرونا ، صرفا به هشدارهایی که از مراجع رسمی اعلام می شود توجه نموده  و از دامن زدن به شایعات و بازنشر اخبار جعلی که آرامش جامعه را بر هم می زند خودداری فرمایند.

بطور ویژه از فعالان فضای مجازی، خصوصا مدیران و کاربران گروه ها و صفحات شبکه های اجتماعی تقاضا می شود با همکاری دبیرخانه شورای فضای مجازی نسبت به انتشار محتواهای موثق و مورد تایید دانشگاه  علوم پزشکی اقدام و  از انتشار اخبار غیر مستند و غیر موثق خودداری نمایند .

دبیرخانه شورای فضای مجازی استان در راستای ساماندهی فعالیتهای تولید محتوا و اطلاع رسانی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اقدامات متعددی از جمله انتشار کلیپ ،اینفوگرافی ،توصیه های بهداشتی دردست اجرا  دارد و از  علاقه مندان داوطلب ،طراحان گرافیست،کلیپ ساز،موشن گرافی ،صداگذاری و سایر رشته ها  جهت  همکاری در طرح تولید و  انتشار محتوا دعوت میشود با شماره زیر ازطریق واتس آپ ارتباط برقرار نمایند.

خاطر نشان می گردد، انتشار دهندگان محتواهای  جعلی و اخبار کذب در مورد بیماری کرونا ویروس، درصورت غفلت و بی توجهی به پیامدهای انتشار اکاذیب موجبات ارعاب و ناامنی روانی منجر به خسارات فراوان مادی و معنوی خواهند بود که علاوه بر تضییع حقوق شهروندان ، موجب آسیبهای جدی به امنیت روانی جامعه خواهند شد.

مجددا تاکید می گردد هموطنان عزیز ضمن جدی گرفتن توصیه های بهداشتی و پیشگیری از بروز بیماری ها در انتشار مطالب از منابع موثق دقت و هوشیاری لازم بعمل آورند.

شهروندان  محترم می توانند با مراجعه حضوری به مراکز پلیس فتا یا مراجعه به سایت cyberpolice.ir گزارشات خود را درج نمایند.

شورای فضای مجازی استان فارس ، آماده دریافت هرگونه گزارش ، انتقاد و پیشنهادات در حوزه فضای مجازی استان از طریق واتساپ با شماره ۰۹۱۶۴۰۱۹۱۵۸ می باشد.

  نظرات